Αγαπητά παιδιά και γονείς του Νηπιαγωγείου Μούδρου,

Καλώς ήρθατε στο σχολείο μας και καλή σχολική χρονιά σε όλους!!!

Και φέτος  θα προσπαθήσουμε να καταστήσουμε τη μάθηση μια βιωματική, διερευνητική και επικοινωνιακή διαδικασία, ουσιαστική, ενδιαφέρουσα και διασκεδαστική για τους μικρούς μας μαθητές. θα είμαστε δίπλα τους και θα συνεχίσουμε με ζήλο και ευσυνειδησία να τα καθοδηγούμε στον δρόμο της αναζήτησης της γνώσης.

Εμπιστεύεστε στα χέρια μας τα παιδιά σας, ό,τι πιο πολύτιμο, ό,τι πιο αγνό και ωραίο για να τους μεταλαμπαδεύσουμε γνώσεις, ιδανικά, αξίες. Προσδοκούμε στη συνεργασία, ώστε όλοι μαζί, γονείς και εκπαιδευτικοί, να δημιουργήσουμε αυριανούς πολίτες με ολοκληρωμένη προσωπικότητα και κοινωνική ευαισθησία, για να βάλουμε έτσι τα θεμέλια για ένα καλύτερο αύριο.

Ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του Νηπιαγωγείου μας τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00.

Μετά τον αγιασμό θα ακολουθήσει ενημέρωση για τον τρόπο λειτουργίας του Νηπιαγωγείου και την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων προσαρμογής.

Ανυπομονούμε να σας δούμε από κοντά!!!

Με εκτίμηση,

Το εκπαιδευτικό προσωπικό του Νηπιαγωγείου Μούδρου!!!

Οι Νηπιαγωγοί

Ρουμελιώτη Σόφη